Päť minút po dvanástej, ale predsa!

Autor: Lucia Synčáková | 18.2.2014 o 12:15 | (upravené 25.2.2014 o 14:34) Karma článku: 9,02 | Prečítané:  430x

Na úvod by som vás rada privítala na svojom blogu. Volám sa Lucia a približne 8 rokov som sa profesionálne venovala prekladom a tlmočeniu do angličtiny na odborných projektoch priamo pre európske inštitúcie ako Európsky parlament, Európska komisia, Dvor audítorov a iné. Postupne som sa však workoholickým tempom dostala do fázy vážnych zdravotných problémov s čím súviselo aj vyhorenie a potreba zmeniť pracovnú oblasť.

Cítila som, že nutne potrebujem túto zmenu, lebo v určitej fáze som už nebola schopná prekladateľský program ani zapnúť bez toho, aby mi nebolo na zvracanie. Uvedomila som si, že to, čo ma pred pár rokmi napĺňalo a robila som to s nadšením ma už nenapĺňa ale ubíja a robím to naozaj len pre peniaze, hoci sú príjemné. Mám teda za sebou workoholické obdobie, vyhorenie, výraznú zmenu kariéry a množstvo zmien, ktoré s tým súvisia a ktoré tvorili súčasť mojej cesty. Zároveň som 15 rokov manželkou a mamou 11-ročnej dcéry. Neustále sa toho veľa učím. Poznám, čo to znamená byť milujúcou manželkou a podporovať manžela na jeho ceste za úspechom celé roky. Poznám pocit, keď človek ako rodič zistí, že vlastné dieťa je tou najpravdivejšou reflexiou a spätnou väzbou na jeho vlastné správanie a postoje. A že od detí sa toho môžeme veľa naučiť.

žena na pláži

Viem, čo je to pracovať 16 hodín denne, čo je to vážne ochorieť a čeliť pravde o tom, že to zrkadlí môj vnútorný stav a postoj k sebe a že zmenu v tejto oblasti dokážem spraviť len ja. Byť úprimný sám k sebe často bolí je to fakt nepríjemné. Keď sa však chceme posunúť ďalej, potrebujeme prijať a pracovať so sebou ako celkom, ktorý má celú škálu vlastností a zvykov a je to v poriadku! V tomto sme všetci rovnakí. Sme totiž ľudia a to je na nás to krásne.

Veľmi by som chcela, aby bol tento môj blog miestom, kde nájdete kus empatie, porozumenia a najmä sily a inšpirácie do života. Dúfam teda, že nám tu spolu bude dobre a budem veľmi vďačná za vaše postrehy a komentáre.

Lucia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?