Top tip, ktorý vám zlepší vzťahy s deťmi

Autor: Lucia Synčáková | 22.5.2014 o 17:00 | (upravené 22.5.2014 o 17:05) Karma článku: 4,64 | Prečítané:  838x

Pred pár dňami bol Deň matiek. Každá mama je šťastná, keď je jej každodenná rutinná starostlivosť v rámci rodiny ocenená. Mám 11-ročnú dcéru, takže priznám sa, niečo malé som aj čakala. Aké však bolo moje prekvapenie, keď mi dcéra priniesla obrázok s týmto citátom:  „Výnimoční ľudia robia malé veci s veľkou láskou“. 

Wau! Zostala som bez slov a dojatá. Ohromilo ma, že vybrala práve tento citát a aj to, že neprišla len s bežným dezertom alebo srdiečkom. Samozrejme, aj tým by som sa potešila, ale toto malo grády. Áno, tento citát je pravdivý a platí pre všetky mamy. Všetky mamy sú totiž výnimočné, lebo vydržia robiť dokola množstvo tých nenápadných až neviditeľných vecí, ktoré nie sú prevratné, ale na ktorých stojí všetko ostatné...

Vzťah s našimi deťmi a blízkymi sa tvorí a udržiava práve pomocou drobných nenápadných skutkov plných lásky a pozornosti. Veci ako nachystať desiatu do školy, vychystať niekoho do školy, podporiť v záujmoch, tešiť sa spoločne z úspechov, vypočuť si sklamanie a povedať, že robiť chyby je normálne a ľudské, rozumne reagovať na zlú známku, pochopiť, čo je za provokatívnymi poznámkami tínedžerov a nebrať ich osobne....

To, kam smerujeme našu pozornosť, rastie. Vzťahy sa budujú malými nenápadnými krôčikmi, nie veľkými gestami. Vzťahy sa budujú našou pozornosťou.

Ďakujem svojej dcére, že mi pomohla uvedomiť si silu a význam týchto „drobností“, ktorý si často v tempe života ani neuvedomujeme. Pozornosťou si budujeme vzťahy, ktoré dávajú hĺbku nášmu životu. Vnímajme, čo nám deti hovoria nie slovami, ale sebou, svojím konaním, postojmi. Veľa sa totiž dozvieme aj o sebe a o tom, či venujeme dostatok pozornosti sebe a či máme vzťah sami so sebou. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?