Päť minút po dvanástej, ale predsa!

Autor: Lucia Synčáková | 18.2.2014 o 12:15 | (upravené 25.2.2014 o 14:34) Karma článku: 9,02 | Prečítané:  388x

Na úvod by som vás rada privítala na svojom blogu. Volám sa Lucia a približne 8 rokov som sa profesionálne venovala prekladom a tlmočeniu do angličtiny na odborných projektoch priamo pre európske inštitúcie ako Európsky parlament, Európska komisia, Dvor audítorov a iné. Postupne som sa však workoholickým tempom dostala do fázy vážnych zdravotných problémov s čím súviselo aj vyhorenie a potreba zmeniť pracovnú oblasť.

Cítila som, že nutne potrebujem túto zmenu, lebo v určitej fáze som už nebola schopná prekladateľský program ani zapnúť bez toho, aby mi nebolo na zvracanie. Uvedomila som si, že to, čo ma pred pár rokmi napĺňalo a robila som to s nadšením ma už nenapĺňa ale ubíja a robím to naozaj len pre peniaze, hoci sú príjemné. Mám teda za sebou workoholické obdobie, vyhorenie, výraznú zmenu kariéry a množstvo zmien, ktoré s tým súvisia a ktoré tvorili súčasť mojej cesty. Zároveň som 15 rokov manželkou a mamou 11-ročnej dcéry. Neustále sa toho veľa učím. Poznám, čo to znamená byť milujúcou manželkou a podporovať manžela na jeho ceste za úspechom celé roky. Poznám pocit, keď človek ako rodič zistí, že vlastné dieťa je tou najpravdivejšou reflexiou a spätnou väzbou na jeho vlastné správanie a postoje. A že od detí sa toho môžeme veľa naučiť.

žena na pláži

Viem, čo je to pracovať 16 hodín denne, čo je to vážne ochorieť a čeliť pravde o tom, že to zrkadlí môj vnútorný stav a postoj k sebe a že zmenu v tejto oblasti dokážem spraviť len ja. Byť úprimný sám k sebe často bolí je to fakt nepríjemné. Keď sa však chceme posunúť ďalej, potrebujeme prijať a pracovať so sebou ako celkom, ktorý má celú škálu vlastností a zvykov a je to v poriadku! V tomto sme všetci rovnakí. Sme totiž ľudia a to je na nás to krásne.

Veľmi by som chcela, aby bol tento môj blog miestom, kde nájdete kus empatie, porozumenia a najmä sily a inšpirácie do života. Dúfam teda, že nám tu spolu bude dobre a budem veľmi vďačná za vaše postrehy a komentáre.

Lucia

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?